1395/09/10

خاطرات دخترم فاطمه (1)

به اتفاق بچه ها دور هم حلقه زده بودیم، فاطمه گفت: “خانم دیشب تلوزیون یه برنامه داشت نوشته بود افراد زیر 16 سال نگاه نکنن، منم بیشتر کنجکاو شدم ببینم چی داره که من نباید ببینم، تا آخرش دیدم، هیچی نداشت و خیلی مسخره بود". برنامه دیشب یک مستند درباره منافقین بود به اسم “فیلمی ناتمام برای دخترم سمیه” در این فیلم یک اشاره ی گذرا به موارد ضد اخلاقی داشت که همه اش چند کلمه بیشتر نبود، فاطمه اصلا معنی همان چند کلمه را هم نمی دانست.  گذاشتم تا فاطمه حرف اش تمام شود؛ بعد گفتم: “فاطمه مهم اینه که وقتی میگی سرباز امام زمان هستی باید بدونی اگر برنامه ای رو مینویسن برای سن تو خوب نیست، نباید نگاه کنی، این یک امتحان برای تو بود که توش شکست خوردی! یادتونه گفتم یکی از ویژگی های سرباز امام زمان “چشم گفتنه” که اگر میخواستی سرباز باشی به محض دیدن این فیلم باید میگفتی: “چشم” نگاه نمیکنم، چون متناسب من نیست و حتما تهیه کننده دلیلی داشته که گفته زیر 16 سال نبینند. فاطمه تا آخر کلاس ساکت بود و هیچی نگفت. هفته ی بعد با خوشحالی گفت: خانم این هفته که رفتیم روستامون رفتم مسجد بعد از نماز منتظر شدم وقتی روحانی اومد تو حیاط بهش گفتم من این برنامه رو که تلوزیون نوشته بود زیر 16 سال نگاه نکنن رو دیدم، به نظرتون من جز سربازان امام زمان هستم یا نه؟ ایشون هم بهم گفتن: بزرگی به عقله نه به سن و سال. می دانستم دلیل سکوت هفته پیش فاطمه این بود که دارد روی حرفم فکر و تحلیل می کند، اما نمی دانستم فاطمه تا این حد عذاب وجدان گرفته بود و با حرف روحانی مسجد آرامش خاطر پیدا کرده و خوشحال شده باشد. پ.ن: 1. فاطمه کلاس چهارم دبستان بود اما خیلی رشد یافته تر از سنش، و یکی از نخبه های حلقه ی ما. 2. با توجه به فضای مجازی و آسیبهایش که فرزندان ما را ثانیه به ثانیه تهدید میکند و پدر مادرم هم مثل سابق نمی توانند کنترل کنند، بهترین راه همان تقوای درونی فرزندانمان خواهد بود که نگهبان آنها در خلوت خودشان است. 3.و من خوشحال شدم از اینکه در آینده فاطمه در خلوت خودش خدا را ناظر می بیند و رضایت خدا و اماش را مد نظر قرار می دهد.

اشتراک گذاری این مطلب!

8 نظر

آراي كاربران براي اين مطلب
5 ستاره:
 
(4)
4 ستاره:
 
(1)
3 ستاره:
 
(1)
2 ستاره:
 
(0)
1 ستاره:
 
(0)
6 رأی
ميانگين آراي اين مطلب:
4.5 stars
(4.5)
نظر از: تسنیم [عضو] 
5 stars

سلام
خدا قوت … جالب بود کاش همه ی ما از سربازان واقعی امام زمان باشیم

پاسخ:
سلام… ان شاءالله

1395/09/16 @ 16:38
نظر از: طوبی [عضو] 
طوبی

باسلام
ممنون از مطالب خوبتان ،موفق وپیروز باشید

پاسخ:
سلام….نوش جان

1395/09/13 @ 10:49
نظر از: صهباء [عضو] 

سلام
ممنون از دعوتتون.
"این یک امتحان برای تو بود که توش شکست خوردی! "
این جمله جای تامل داره.
من فکر نمیکنم بشه به همین راحتی بکارش برد.مخصوصا برای یک نوجوان کنجکاو.
به خصوص که این نوجوان قصه شما با یک بزرگتر هم عملش و در میان گذاشته و خیلی هم از عملی که انجام داده پشیمان نشده و طبق گفته خودتون آرامش هم پیدا کرده بوده.

پاسخ:
سلام، اره حرفتون درسته، برای هر کسی نمیشه به کارش برد…. اما فاطمه نسبت به بقیه رشد یافته تره و خیلی درکش بالاست، اگر کس دیگه ای غیر فاطمه بود اینقدر دچار عذاب وجدانش نمیکردم…. ولی اینکه فاطمه اولش با خوشحالی با من در میان گذاشت به خاطر این بود که نمیدونست قسمت ممنوعه ی برنامه چی بود اما من میدونستم، و این یک فرصت و به قولی شان نزولی بود که باید به فاطمه و دیگر بچه ها یک سری نکات رو میگفتم
وقتی بهش گفتم به خاطر برنامه ای که دیده بود احساس گناه کرد و در آخر سر با حرف روحانی مسجدشون ارامش خاطر پیده کرده و خوشحال از اینکه هنوز سرباز امام زمانه.

1395/09/10 @ 23:00
نظر از: یه طلبه [عضو] 
5 stars

سلام روشنک جان….
واقعا با این حرفت موافقم که الآن بیشتر از هر زمان دیگه ای نیازه که خانواده ها به بچه هاشون ناظر بودن خدا و امام زمان رو آموزش بدن… که نتیجه اش میشه همون تقوای درونی که گفتی….
موفق باشی عزیزم…

پاسخ:
سلام عزیز…
واقعااااا؛ اما حیف که یه عده واقعا نمیخوان قبول کنن که تنها ضمانت مطمئن برای بچه هامون یاد خداست

1395/09/10 @ 21:14
نظر از: لبخندها وگریه های یک طلبه [عضو] 
4 stars

سلام علیکم
آفرین دوست من!
فعالیت شما قابل تحسین است.

پاسخ:
سلام به روی ماهت
ممنون از لطفتون

1395/09/10 @ 15:58
نظر از: من [بازدید کننده]
من
5 stars

سلام
جالب بود
و بسیار خوب که از این طریق نوجوانان را در مسیر هدایت قرار دهیم.
موفق باشید

پاسخ:
سلام همراز "من"
آره واقعا..
دعا کنید دوباره برگردم پیش بچه هام…

1395/09/10 @ 15:52
نظر از: کوثر نهاوند(مهاجر إلی الله بِشِهابِ قَبَسِ) [عضو] 
3 stars

سلام ان شاء الله که همه جوانان و نوجوانان بتوانند امیال و هیجاناتشان را در مسیر صحیح به کار گرفته و کنترل کنند

پاسخ:
سلام، امیدوارم…

1395/09/10 @ 14:45
نظر از: کوثر نهاوند(مهاجر إلی الله بِشِهابِ قَبَسِ) [عضو] 
5 stars

سلام داستان جالبی بود..ان شاءالله که همه جوانان و نوجوانان هیجانات و امیالشان را بتوانند کنترل کنند ودر مسیر صحیح به کار بگیرند

1395/09/10 @ 14:44


فرم در حال بارگذاری ...